neljapäev, 14. jaanuar 2021

Tähti Roostalu näitus "Köited - mälestuste killud"


Alates 9. jaanuarist on Kohila raamatukogus võimalus külastada Tähti Roostalu köitekunstinäitust "Köited - mälestuste killud". 

Autor on kaastekstis öelnud nii:

Käesolev näitus on läbilõige minu loomingust.

Mulle on köidete loomise aluseks kirjanike loomingu tõlgendamine ning teostele kujunduse andmine läbi oma nägemuse. Osa väljas olevatest töödest on osalenud ka rahvusvahelistel näitustel välismaal.

Väljapanek on austusavaldus õpitud erialale ja minu lahkunud abikaasale, kes väga suure huviga osales 39 aastat minu õpingutes-ja loomeprotsessides ning andis ikka ja alati oma hinnangu, mida ma alati usaldasin.

Minu loomingut iseloomustab erinevate tehnikate kasutamine: nahavool, intarsia, batika, kuldamine, aplikatsioon, klišeetehnika ja tänapäeva digitrükitehnika. Vanad traditsioonilised töövõtted ja tehnikad on kombineeritud kaasaegsete lahendustega.

Tähti Roostalu (31.05.1962)

Pärast ERKI lõpetamist 1989. Aastal sain suunamise Tallinna Nahkgalanteriikombinaadi Linda kunstnikuks, kus kujundasin käekotte, reisikotte jm galateriitooteid. Osalesin kunstinõukogudel Moskvas ja Taškendis Linda koostööpartnerite juures. Köitekunsti juurde jõudsin taas 2008.aastal. Viimased aastad olen töötanud Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu köitekojas.

Tunnustused

2013 – Pisiköidete näitusel „Ajastaja“ preemia: kõige leidlikumale köiteviisi lahendusele ja tavapärasest erinevate tehnikate ning materjalide kasutamise eest

2015 – 13.Rahvusvaheline Köitekunsti Biennaal Saint Rémy-les-Chevreuse`is Prantsusmaal: 1.preemia „ Inter-Ecoles“ kategoorias

Osalemine ühingutes ja organisatsioonides

Eesti Kunstnike Liit

Eesti Köitekunstnike Ühendus

Eesti Nahakunstnike Liidu juhatuse liige

(Tähti Roostalu)

Näitus on avatud 27. veebruarini!

Olete oodatud!Kommentaare ei ole: