esmaspäev, 2. juuli 2018

Juulikuu lugemissoovitus.

Maggie O'Farrell "Esme Lennoxi kadumine".
Kirjastus Eesti Raamat 2018.
222 lk.
Tõlkija Külli Seppa.

Kui Iris Lockhartile tuleb telefonikõne Euphemia Lennoxi asjus, arvab ta, et tegu on valeühendusega. Ühel päeval oma väärtrõivaste poodi tööle minnes saab ta uue telefonikõne milles uuritakse, et kas ta on suguluses proua Kathleen Elizabeth Lockhartiga, kelle neiupõlvenimi oli Lennox. Kathleen Elizabeth Lockhart on Irise vanaema. Selgub, et Euphemia Esme Lennox on Kathleen Elizabeth Lockharti õde ning on Cauldstone psühhiaatriahaiglas ravil. Nüüd haigla suletakse ning lähedased peavad ta kas enda juurde võtma või talle uue elukoha otsima. Irisel pole Euphemia Esme olemasolust aimugi, kuid nõustub kohale minema.
Raamatus on kolm peategelast, Kathleen Elizabeth, Euphemia Esme ja Iris. Kathleen Elizabeth ja Euphemia Esme meenutavad vaheldumisi lapsepõlve ja jutustavad praegusest elust. Kuna Iris on veel nii noor, siis tema jutustab ainult olevikust.
Maggie O'Farrell (1972) on nüüdisaegse Iiri kirjanduse tuntumaid esindajaid. 2010. aastal pälvis ta raamatu "The Hand That First Held Mine" eest Costa romaaniauhinna.

Kommentaare ei ole: