neljapäev, 26. aprill 2018

Loeme teistmoodi!


Teadupärast muutub ühiskond üha arvutikesksemaks. Sellest tulenevalt on tänapäeval suur osa lugemisvarast kättesaadav ka digitaalsel kujul. Küsida võib – miks peaksime lugema just digitaalset- ehk e-raamatut? Vastus sellele küsimusele on alljärgnev - sellist raamatut on mugav soetada, ostu saab sooritada kodus voodis lesides või viibides tuhandete kilomeetrite kaugusel puhkusereisil, e-raamat on üldjuhul paberraamatust soodsam ning lisaks säästab digitaalse raamatu tootmine ka loodust.

E-raamatu lugemiseks võib kasutada spetsiaalselt selleks otstarbeks valmistatud lugerit, kuid e-raamatuid saab ka lugeda kasutades tavalist arvutit või nutiseadet (tahvelarvuti või telefon). Raamatu soetamiseks on vaja internetiühendust, mis ei ole aga hiljem lugemise ajal tarvilik. Raamatute allalaadimiseks on üldjuhul leitavad ka lihtsad juhendid ning see ei tohiks olla keeruline kellelegi. Kui te ei oma spetsiaalset lugerit, on võimalik, et peate tõmbama enda nutiseadmesse või arvutisse vastava programmi või „äpi“, mis teeb e-raamatu lugemise teile võimalikuks. Infot sellekohaste programmide ja äppide kohta leiab siit: http://www.edrk.ee/millega-lugeda/, e-raamatute abi-info aga siit https://www.kriso.ee/cgi-bin/shop/e-raamatute-abiinfo.

E-raamatuid on internetis kümneid tuhandeid. Siin on toodud link, kuhu on koondatud Eestis tegutsevad e-raamatupoed http://www.edrk.ee/e-raamatupoed/. Välismaised e-raamatupoode leiab imelihtsalt - tasub vaid Google otsinguribale sisestada sõna „e-books“ ning voilá! – Su ees on avatud imeline raamatumaailm!

Õnneks on päris paljud raamatud internetist saadaval ka juba tasuta. Alljärgnevalt on toodud mõned eesti tasuta e-raamatute lingid ning ka üks välismaine  link, kus on üle 40 000 e-raamatu erinevates keeltes:

Internetis on võimalik e-raamatuid ka laenutada - https://ellu.keskraamatukogu.ee/. E-raamatukogus on vajalik lugejaks registreerimine

Mida veel silmas pidada e-raamatu soetamisel ja laenutamisel? E-raamatud on sarnaselt trükistega autoriõigusega kaitstud. Selliseid teoseid võib kasutada ainult isiklikuks otstarbeks.

Head e-lugemist!Kommentaare ei ole: