kolmapäev, 20. detsember 2017

Detsembrikuu lugemissoovitus.

Margus Karu "Hobune Henry unenägu".
MARGUS KARU SIHTASUTUS 2017.
98 lk.

Hobune John Henry (09.03.1975-08.10.2007) sündis Ameerika Ühendriikides Kentucky osariigis. Henry on ka selle loo jutustaja ja peategelane.
Hobune Henry elab Hea Mehe juures koos teiste taluloomadega. Farmis, kus Henry elab, on veel kass Aleksander, koer Polla, pullid Talis, Pets ja Jason, oinas Amon Ra, sead Kärss ja Sõrg, lehmad, kanad, lambad, sisalikud ja paljud teised tegelased.
Kuna teisi loomi on rohkem ja hobust vaid üks, tunneb Henry end üksikuna ja tahab ka kuskile kuuluda. Ta sõbruneb sisalik Kaido ning sigade Kärsa ja Sõraga.
Oma unenägudes aga elab Henry hoopis teist elu - ükssarvena. Seal on tema sõbraks kitseke Laura, veel sõbruneb ta unenäos Fööniksi, Draakoni, Lõvi, pilvede, lainetega, õppides maailma kohta palju rohkem kui kodufarmis.
Väike hobune igatseb väga teada saada, mis on väljaspool kodufarmi ja raamatu lõpus saab see unistus teoks.
Margus Karu südamlik lasteraamat "Hobune Henry unenägu" jutustab läbi loomade suu, et kõige olulisem on see, mis su sees on. Kui pea norus ringi käid, ei pruugi märgatagi, et see, mida sa otsid, on kogu aeg su juures.
Raamatul on väga kenad illustratsioonid, mille autor on Britt Samoson.

Martha Hall Kelly "Sirelitüdrukud".
Päikese Kirjastus 2017.
511 lk.
Tõlkija Leena Suits.

New Yorgi seltskonnadaam ja endine näitleja Caroline Ferriday töötab Prantsuse konsulaadis. Tema elu lüüakse sassi, kui Hitleri väed 1939. aasta septembris Poolasse tungivad ning seejärel ka Prantsusmaa sihikule võtavad.
Teisel pool ookeani tõmmatakse Poola neiu Kasia Kuzmerick kullerina ühe sügavamale põrandaaluse liikumise tegevusse.
Kasia saadetakse selle tegevuse eest naistele mõeldud Ravensbrücki koonduslaagrisse.
Noor saksa arst Herta Oberheuser asub töökuulutuse peale tööle valitsuse teenistusse teadmata, mida see töö endaga kaasa toob.
Neid kolme naist ühendab Ravensbrücki koonduslaager, kus olnud ja sealt pääsenud naiste heaks Caroline tööle hakkab.

Ajakirjandusharidusega Martha Hall Kelly on veetnud suurema osa oma tööelust kirjutades. "Sirelitüdrukud" on Uus-Inglismaalt pärit kirjaniku esimene romaan.

Kommentaare ei ole: