teisipäev, 26. september 2017

Jaak Kadariku näitus "MUSTVALGE"

Kohila raamatukogu näitusesaalis on omapärane näitus "MUSTVALGE".  Piltide autor Jaak Kadarik on mänginud mõttemänge, teinud imet vanu võtteid kasutades valguse ja varjudega ning tulemus on muljetavaldav.
Fotogrammid on tehtud Järvakandi klaasimuuseumi varasalvest valitud klaasesemetest, lisaks mõned Eero Vaikre klaasiloomingu objektid.
Piltidel pole pelgalt klaasesemete läbivalgustamisel saadud ilupiltidega, kompositsioonidele olen lisanud omalt poolt pisuke tera.
Tegemist pole vaikieludega, mõnel fotol elu keeb (seeria LABORIELU, viidates inimese tehtud geenimanipulatsioonidele), mõnel käib jaht elu ja surma peale (seeria SAFFARI. JAHT NINASARVIKULE, allegoorilised vihjed päevapoliitikale).
Lisaks klaasidele on näitusel mõned taimedest ja inimfiguuridest fotogrammid (triptühhonid EEDEN, EKSIIL).
Fotogramm on oma olemuselt siluettfoto, pildistamine ilma kaamerata. Objektid-subjektid asetasin valgustundliku pinna ette, säritamisele järgnes tavapärane fotokeemiline protsess (ilmutamine, stopplahus, kinnitamine, lõpp-pesu). Kasutasin ka pintselilmutust ja kinnitamise järel lisavalgustamist, milline annab huvitavaid värvitoone mustvalgel materjalil.
Näituse valmimisele aitasid kaasa Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupp, Järvakandi Klaasimuuseum (Allan Kima, Külli Muromägi), Järvakandi Vallavalitsus (Mart Järvik jt), Järvakandi Klaasistuudio (Eero Vaikre), Tammiku Fotoäri (Taimo Tammik), Minu Print OÜ (Timo Kanniste), Eedo Lubi, Ave ja Lisanna Kadarik. Lisanna on näituse kaasautor- tema tehtud on pilt KES KEDA?
Näituse pildid valmisid selle aasta augustis-septembris.
(Jaak Kadarik)

Näitus on avatud 18. novembrini!

Tulge vaatama!


Kommentaare ei ole: