neljapäev, 1. juuni 2017

Marianna Oklejaki illustratsioonide näitus "Paberi ja kääridega tehtud imed"

Kohila raamatukogu lasteosakonnas on tuntud Poola kunstniku Marianna Oklejaki illustratsioonide näitus. Tema tööd on olnud üleval Eesti Lastekirjanduse keskuses Tallinnas ja Haapsalu linnaraamatukogu lasteosakonnas. Illustraator on saanud inspiratsiooni  Poola traditsioonidest kasutades unikaalset paberlõiketehnikat imeliste maastike loomisel.
Näitusel on eksponeeritud Marianna Oklejaki autoriraamat "Imelised pärjakesed" ("Cuda Wianki).
"See raamat sündis minu vaimustusest. Olen Poola rahvakultuuri tundma õppinud juba teismelisest saadik ning ei jõua ära imetleda selle mitmekesisust. Elav muusika, värvide ebatavaline harmoonia, rahvarõivamudelite suurepärased lõiked, kaunid ornamendid..."
(Marianna Oklejak)
"Raamatus saab näha ülevaadet traditsioonilistest pitsidest, paberlõigetest ja mänguasjadest, õppida tundma rahvapille ning tunnetada tantsuõhtute õhkkonda, samuti lugeda lõike sinna sisse põimitud vanadest lauludest. Kõige selle keskel on ikka veel aktuaalseid lugusid tavaelust- aastaaegadest, armastusest ja lahkuminekust, sünnist ning surmast..."
(Marianna Oklejak)
Marianna Oklejak on andekas ja tunnustatud Poola noorema põlvkonna illustraator. 2006. aastal lõpetas kiitusega Varssavi kunstiakadeemia. Tema pildid ja graafilised projektid on võitnud mitmeid nimekaid auhindu. Lisaks joonistamisele tegeleb Marianna ka raamatute, plakatite ja plaadiümbriste kujundamise ning õmblemisega.
Eestis on välja antud tema piltidega "Kuningas Macius esimene" (autor Janusz Korczak) ja "Vaata sisse! Maailma" (autor Emily Bone). "Cuda Wianki" (Imevanikud (Imelised pärjakesed") on tema autoriraamat.

Näitust vahendas Poola Suursaatkond Tallinnas.

Näitus saab külastada 31. augustini!

Kommentaare ei ole: