esmaspäev, 23. jaanuar 2017

Naeratava kuu rännu- ja raamatulood

11. VEEBRUARIL käis  raamatukogus  giid, maailmarändur ja raamatuautor Ena Mets. Kaasas oli tal  romaan „Naeratava kuu inimesed". Kohila jutuõhtu oli osa autori kahe ja poole nädala pikkusest Eesti-tuurist naeratava kuu inimeste ning muude lugude saatel.

Aastal 2015 täitus Ena lapsepõlveunistus ning ilmus tema esimene raamat tänu paljudele hoo- ja väeandjatele. Teos ise valmis aastal 2010 ja on inspireeritud juba alates aastast 2005, millal autor sattus esimest korda elama maailma (Brasiiliasse), kus kõik nähtamatud olendid ja reaalsused - spiritism, candomblé, libahundid, rääkimata kristlikest uskumustest - eksisteerivad võrdselt sealse rahva äärmiselt materiaalse ja praktilise igapäevaga. Ena elas puslena kokkupandud perekonnas, kus juba 4-aastasel lapselgi oli oma pikk elulugu jutustada. Lisaks Brasiiliale on autor elanud ja töötanud ka Prantsusmaal, Mongoolias ja Kolumbias. Hetkel tegutseb ta giidi ja hüpnoterapeudina.
11. veebruari jutuõhtule on Ena Mets välja valinud suuresti need lood oma mujal elamistest ning raamatust, mis tema jaoks mingil moel tähenduslikud või pöördelised ning talle midagi olulist õpetanud.
Lugude kõrvale sai nautida kuuma teed ja küünlavalgust. 


Kommentaare ei ole: