esmaspäev, 29. oktoober 2012

Raamatukogupäevad 2012

 
22. raamatukogupäevade moto on "Kohtume raamatukogus". Meie lugejad kohtusid 20. oktoobril noore kohaliku kirjaneitsi Astrid Valdmanniga, kes esitles oma uut raamatut "Omapäi". Lisaks raamatule rääkis Astrid oma hobidest ja tegemistest. Oli mõnus ja hubane kohtumine.
Järgmine kohtumine toimus Prillimäe Põnnipere lasteaias. Ettelugemispäeva raames lugesid Merle ja Milla koos lasteaialastega Aino Perviku raamatuid "Kirjatähtede keerukas elu" ja "Presidendilood". Loomulikult ei jäänud mainimata ka Kunksmoor ja Kapten Trumm.
Raamatukogupäevadega samale ajale langes ka kaisukaru Teddy 110. sünnipäev. Seda ei saa ju tähistamata jätta! Sutlema lasteaia Linnupesa lapsed joonistasid  meile oma karudest toredad pildid. Aitäh teile! Raamatukogus luges Milla ette lugu "Kaks ahnet karupoega" ja pärast said soovijad ise omale karusid meisterdada. Lastetoas on välja pandud valik mõmmisid ja toredad lood karudest. Palju õnne, Teddy!
Männi lasteaia Pääsukeste rühm tundis huvi lindude ja loomade vastu. Miks osad linnud ära lendavad jne. Otsisime koos nendele küsimustele vastuseid, lahendasime mõistatusi lindudest ja loomadest. Lugesime Piret Raua raamatut "Härra Lind".
Sipsiku lasteaia Põrnikate rühm tuli tutvuma raamatukogu tööga. Vaadati maja ja räägiti kuidas peab raamatukogus käituma ja raamatuid hoidma.
Lisaks nendele toredatele kohtumistele on raamatukogus üleval veel mitmed raamatuväljapanekud. Lastetoas on üleval lisaks karuraamatutele ka Aino Perviku raamatud, laenutusosakonnas on väljapanek "Raamatukoguhoidja ja raamatukogu kirjanduses", lugemissaalis on välja pandud raamatud Eesti raamatukogudest.
Toredaid kohtumisi!

Kommentaare ei ole: